اخبار و مقالات

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ساخت سردخانه

ساخت و اجرای سردخانه آمونیاکی و سردخانه فریونی با توجه به نکاتی که در ادامه ذکر می شود، نیازمند مشاوره فنی و امکان سنجی دقیق است. در زمینه ساخت و اجرای سردخانه شرکت ها، گروه های صنعتی و اشخاص حقیقی زیادی مشغول به فعالیت هستند. تصمیم گیری های صورت گرفته در این زمینه می بایست با توجه به مشخصات سرمایه گذاری طرح (شامل سرمایه گذاری ثابت و سرمایه در گردش) محل احداث، ظرفیت و نوع کاربری سردخانه انجام شود. گروه صنعتی دی در زمینه ساخت سردخانه فریونی در ظرفیت های مختلف (بالا صفر و زیر صفر) با اتکا به دانش و تجربه کارشناسان فنی و تیم اجرایی مجرب، قادر به انجام امکان سنجی، برآورد هزینه، تامین قطعات و تجهیزات از برندهای معتبر جهانی و نصب و اجرا با رعایت اصول مهندسی در طراحی و اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این شرکت تاکنون بهره گیری از تجربه  و دانش تخصصی، توانسته است پروژه های مختلفی را در سطح کشور امکان سنجی و اجرا نمائید.

انواع سردخانه

سردخانه ها بر اساس دمای کاری، نوع اتمسفر، ظرفیت و ابعاد آن در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند که با توجه به دمای کاری آن ها به دو نوع کلی سردخانه ی بالای صفر و زیر صفر تقسیم می شوند. سردخانه های بالای صفر برای نگهداری محصولاتی مانند لبنیات، میوه و دارو مورد استفاده قرار می گیرند؛ در حالی که سردخانه های زیر صفر برای نگهداری گوشت، مرغ، ماهی و بستنی استفاده می شود.

علاوه بر این سردخانه ها به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می شوند که در سردخانه های قابل حمل از کانتینر یا سازه های فلزی استفاده می کنند. در یک تقسیم بندی مهمتر، سردخانه ها در دو نوع کلی سردخانه های آمونیاکی و سردخانه های فریونی قرار می گیرند که سردخانه های آمونیاکی و نوع تبرید آن ها برای سردخانه های کوچک توجیه اقتصادی ندارد. این نوع سردخانه ها به دلیل عدم اختلاط آمونیاک با روغن و نیاز به لوله با قطر کمتر (هزینه های مربوط به لوله کشی) در سردخانه های بزرگ پر کاربرد هستند. این سردخانه نسب به سردخانه های فریونی دارای مزایای نسبی مانند انتقال حرارت بالاتر آمونیاک، ارزان بودن مبرد و ضریب عملکرد بالاتر سیکل آمونیاکی است. اما این نوع سردخانه ها دارای معایب مهمی نظیر سمی بودن آمونیاک برای تنفس، خودکار نبودن برگشت و تخلیه روغن، خورده شدن قطعات آهنی توسط آمونیاک در حضور آب، اشتعال پذیری آمونیاک و قوانین ایمنی به مراتب سخت گیر تر از سیستم های فریونی اشاره کرد. نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که سردخانه های آمونیاک برای سردخانه های کوچک بازده مناسبی ندارند.

برای سردخانه های کوچک و متوسط از سردخانه های فریونی که اکثرا با گاز R22 کار می کنند، استفاده می شود. غیر سمی بودن و غیر قابل اشتعال بودن مبرد و از همه مهم تر قوانین ایمنی آسان از مهم ترین مزیت های سردخانه های فریونی است. مواردی که استفاده از سردخانه های فریونی را دچار چالش می کند، بحث محیط زیست و گران بودن گاز های فریونی است. تمامی این موارد در محاسبه قیمت سردخانه موثر و اثرگذار است، بنابراین باید به آن ها توجه ویژه ای داشت.

پارامترهای موثر در طراحی سردخانه

هزینه طراحی، احداث و ساخت یک سردخانه تابع عوامل متفاوتی است که به طور کلی برای ساخت یک سردخانه و جلب رضایت مشتریان باید نکات زیر را در نظر گرفت:

  • کاهش سرمایه گذاری اولیه
  • کاهش هزینه مصرف انرژی
  • حفظ محیط زیست
  • نیاز به نگهداری کمتر
  • افزایش قابلیت اطمینان سیستم
  • سهولت در نصب و راه اندازی

در طراحی سردخانه ها موادی که در دمای بالاتر از صفر و زیر صفر نگهداری می شوند، کاملا جدا از هم بوده که با توجه به مساحت زمین قابل دسترس، با در نظر گرفتن ظرفیت وزنی مفید محصولات (کیلوگرم در هر متر مکعب) ساخته می شود. براساس حجم و ابعاد، سردخانه ها به سردخانه های اتاقی، کانکسی، متحرک و سردخانه های صنعتی تقسیم می شوند.

داکت اسپیلت > تعمیر سردخانه > قطعات چیلر > تعمیر موتورخانه > لوازم سردخانه

آدرس شرکت : استان تهران،شهر تهران،

خیابان انقلاب بین میدان امام حسین

و پل چوبی   پلاک 57

 

 

 

ثبت نام در سایت تعمیر چیلر

برای تعمیر سردخانه تعمیر چیلر و موتورخانه با شمارهای زیر تماس بگیرید:

۰۹۹۰۳۶۷۹۹۲۳  

۰۹۱۲۱۰۵۱۵۲۱  

۰۲۱۷۷۸۰۲۷۸۲  

 

 

 

 

instagram : hoseyn_abid.chiller 

مطالب ویژه برودتی