اخبار و مقالات

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بسمه تعالی 

نخستین گام در امر تعمیر سردخانه شناخت انواع آن کمپرسور های آن میباشد 

کمپرسور سری‌ دیسکاس کمپرسور کوپلند DWM

سازگار با گازهای R404A، R134a، R407C و R22

بالاترین بازدهی موجود در بازار برای مبردها و شرایط کاری مختلف

محدوده دمای چگالش به مقدار 5°C

سازگار با اینورترهای فرکانس در بازه 25-60Hz

تکنولوژی دیجیتال برای مدولاسیون ظرفیت 10-100%

پمپ روغن یکپارچه و کلید برقی فشار روغن برای حداکثر قابلیت اطمینان

سری‌ stream کمپرسور DWM کوپلند

مدلی سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a، R22

تنوعی از کمپرسور های 4 و 6 سیلندر در بازه 62-153 m3/h

ظرفیت سرمایشی توسعه یافته و تا 15% بازدهی بیشتر نسبت به کمپرسور های رقابتی دیگر

تکنولوژی تشخیص CoreSense امرسان، محافظت پیشرفته و نگهداری پیشگیرانه را فراهم می‌کند.

مدولاسیون پیوسته ظرفیت با اینورتر

سری‌ Digital Stream کمپرسور کوپلند DWM

سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a و R22

مدولاسیون پیوسته از 50 تا 100% (چهار سیلندر) و 33 تا 100% (شش سیلندر) که تطابق کامل ظرفیت و توان را برای بارگذاری تضمین می‌کند.

جایگزین اقتصادی و قابل اطمینان برای اینورتر فرکانس

کنترل دقیق فشار مکش و در نتیجه دمای تبخیر پایدار و کاهش مصرف انرژی

تطبیق سریع و راحت با تجهیزات سردخانه

سری S کمپرسور کوپلند DWM

سازگار با گازهای R404A، R134a، R407C و R22

پمپ روغن یکپارچه براب حداکثر قابلیت اطمینان

حد (دمای) چگالش پایین

کمپرسور های دو سیلندری سری‌های DK و DL با توان های 0.5-4 اسب بخار که برای کاربردهای حمل و نقل مناسب می‌باشد.

سری های D2S، D3S، D4S، D6S و D8S در کمپرسورهای دو تا هشت سیلندری، برای کاربرد پک‌های سوپرمارکت‌ و خنک ‌کاری فرایند مناسب هستند

سری دو مرحله‌ای کمپرسور کوپلند DWM

سازگار با مبردهای R404A و R22

مختص کاربردهای با دمای بسیار پایین

محدوده‌ی عملکردی بزرگ تا دمای اواپراتور -60°C

در دسترس برای بازه 15-25 اسب بخار

تعمیر سردخانه با کمپرسور های مختلف :

1. کمپرسور کوپلند سری k و L این مدل از 0.5 hp شروع قدرت  تا 4hp  مدلهایی هستند که با آب و یا هوای خنک  کار میکنند
2. کمپرسور کوپلند سری S = شامل مدلهای 2s , 3s . 4s. 6s . 8s در این مدل کمپرسور توسط گاز برگشت خنک میشوند و از 5HP شروع و تا 70HP هستند و از سوپاپ های انگشتی نازک استفاده شده.
کمپرسور دی وی ام کوپلند دیسکاس شامل مدلهای 8D , 6D , 4D , 3D , 2D از  4hp تا60hp دسته بندی میشوند در این مدل کمپرسور بیشترین راندمان کاری را دارد .
کمپرسورهای دیسکاس سردخانه چیست ؟ محدوده تراکمی پایینی دارند به این به این معنی است که میتوان در زمستان تا جایی که کمپرسور اجازه میدهد میتوان دمای تراکم را کاهش داد یعنی اگر دمای بیرون -6 درجه باشد طوری طراحی شده که مصرف انرژی کاهش میابد.
درباره کمپرسورهای 2 مرحله ای  استیج کمپرسور (stage compressor) =  برای دماهای خیلی پایین از کمپرسورهای 2 مرحله ای استفاده میشود از 7.5 اسب شروع و تا 25 اسب در بازار موجود میباشد.
کمپرسورها همواره برای راندمان بالا احتیاج به خنک شدن دارند شما میتوانید به چند روش نسبت به تیپ و سایز کمپرسور این کار را انجام دهید.
در مدل های K ,L شما میتوانید از اب یا هوا استفاده کنید.
در جریان هوا برای کمپرسور از فن کمکی استفاده کنید.
برای خنک سازی توسط اب لوله ها دور کمپرسور پیچیده میشود و اب توسط دستگاه خنک کننده خنک میشود.                                                                
3 . ریسیور سردخانه چیست؟
سیلندری است که به صورت استوانه برای سیو کردن مبرد به صورت مایع در سیکل سرما استفاده میشود و طوری طراحی میشود که بتواند 85 درصد گاز را در خود ذخیره کند. ریسیور مجهز به شیر انبساط و شیر شناور میباشد.
کندانسورهای فن دار سردخانه چیست؟ 
از ظرفیت 1/5hp تاhp70 در بازار  موجود میباشد باد کندانسور به سمت کمپرسور میزند تا کمپرسور هم خنک شود. عموما فن ها تک فاز و 3 فاز طراحی میشوند  و به صورت عمودی و افقی قابل مونتاژ میباشد
2. آبی
3. تبخیری (ترشحی )

 

تعمیر سردخانه با کمپرسور سردخانه ای DWM یکی از انواع محبوب کمپرسورهای سردخانه ای می باشد که با داشتن قدرت بسیار بالا در امر فشرده سازی و خنک سازی هوا، می تواند به راحتی محیط یک سردخانه بزرگ را خنک نگه داشته و با نگهداری دقیق هوا محصولات موجود در سردخانه را به شکلی سالم نگه داری کند. این محصول که در رده کمپرسورهای برودتی قرار می گیرد، می تواند با فشرده سازی هوای موجود در یک سردخانه و سرد نمودن آن اقدام به خنک کردن یک محیط نماید.

کمپرسور چیست و یک کمپرسور سردخانه ای DWM چگونه کار می کند؟

کمپرسورها با فشرده سازی هوا و متراکم کردن آنها می توانند حجم هوا را کاهش داده و به وسیله ابزارهای بکار رفته در کمپرسور می توانند هوای مورد نظر را سرد و یا گرم نمایند و از آن در صنعت های مختلفی مانند سردخانه ها و یا احتراق گاز استفاده نمود.  امروزه و با افزایش تکنولوژی های موجود در طراحی کمپرسورها، قدرت این ابزارها و عمر مفید آنها بسیار افزایش یافته است و کمپرسور سردخانه ای DWM یکی از محبوب ترین انواع کمپرسورها در جهان می باشد.

انواع کمپرسورها بر اساس نوع کارکرد

کمپرسور ها بر اساس ویژگی های مختلفی پایه گذاری خواهند شد و رایج ترین دسته بندی برای کمپرسورها بر اساس نحوه انتقال انرژی می باشد که این نوع کمپرسورها به دو دسته تقسم می شوند:

تعمیر سردخانه با کمپرسورهای داینامیک

در این نوع انتقال انرژی به سیال به صورت دائمی و کامل می باشد که این مدل دارای دو حالت، گریز از مرکز و جریان محوری می باشد. و کمپرسور سردخانه ای DWM جزء این دسته از انواع کمپرسور ها می باشد.

 • تعمیر سردخانه با کمپرسورهای گریز از مرکز

یکی از ویژگی های اصلی کمپرسورهای گریز از مرکز، حرکت شعاع آن است.گازها به وسیله پره های شعاعی موجود وارد مرکز چرخش شده و به وسیله نیروی گریز از مرکز به وجود آمده به بیرون پرتاب می شوند، اما در این بین ابتدا از بین یک پخش کننده و یک شبکه حلزونی عبور خواهند کرد، در این منطقه انرژی محفظه که به صورت جنبشی می باشد به صورت فشار استاتیک تغییر شکل پیدا می کند.

 • تعمیر سردخانه با کمپرسورهای محوری

این نوع از کمپرسورها دارای جریانی به صورت محوری می باشد، هوا گاز باید از بین پره های ثابت و یا مختلف کمپرسور عبور کرده، بدین ترتیب سرعت هوا در هنگام برخورد با پره های ثابت و فشرده شدن انرژی گاز را از حالت جنبشی به حالت فشار تبدیل می کنند، که معمولا یک استوانه متعادل کننده فشار در کمپرسورها تعبیه می شود و به طور معمول سرعت آنها 25 درصد بیشتر است.

2-تعمیر سردخانه با  کمپرسورهای جابجایی مثبت

این کمپرسورها می توانند به راحتی و با ایجاد یک جریان رفت و برگشتی انرژی به سیال باعث فشرده سازی هوا شوند و به راحتی مورد استفاده قرار گیرند، که این نوع مدل نیز دارای دو حالت رفت و برگشتی و دورانی می باشد. باید بدانید که قدرت این نوع از کمپرسورها بسیار بیشتر از کمپرسورهای داینامیک می باشد. مدل هایی از کمپرسور سردخانه ای DWM در این دسته جای خواهند گرفت و کاربران و کارفرمایان باید بر اساس نیاز خود اقدام به خرید این نوع از کمپرسورها نمایند.

 • تعمیر سردخانه با کمپرسورهای رفت و برگشتی

در این مدل از کمپرسورها از پیستون استفاده می شود که توسط یک میل لنگ به حرکت در خواهند آمد.این مدل از کمپرسورهای هوا دارای سه مدل ثابت، متحرک و چند مرحله ای می باشد. کاربرد کمپرسورهای بزرگ رفت و برگشی را می توان در پتروشیمی ها و صنایع بزرگ دید و باید گفت مدل های چند مرحله ای این کمپرسورها دارای بهینه ترین حالت انرژی می باشند.

 • تعمیر سردخانه با کمپرسورهای رفت و برگشتی(بدون روغن)

این نوع از کمپرسورها دارای حلقه های پیستونی از جنس کربن و یا پلی اتیلن می باشند و یا سیلندرهای این مدل از کمپرسورها می توانند به صورت شیاردار باشند، این مدل با داشتن یک انگشتی کوچک بر روی پیستون ها مانع از ورود روغن به داخل پیستون ها می شود.

 • تعمیر سردخانه با کمپرسور دیافراگمی

این نوع کمپرسورها به صورت مکانیکی و یا هیدرولیکی به کار انداخته می شوند، این نوع از کمپرسورها به دلیل نیاز به فشار کم و جریان اندک به عنوان پمپ خلاء بسیار کاربرد دارند. این مدل از کمپرسورها برای ایجاد فشارهای بالا کاربرد بسیاری در صنعت دارد.

 • تعمیر سردخانه با کمپرسور مارپیچی

این مدل از کمپرسورها در سال های 1930 توسعه یافته و بسیار مورد استفاده بودند، این مدل از کمپرسورها در جاهایی که نیاز به یک حالت چرخشی و با ظرفیت بالا بود مورد استفاده قرار می گرفت. اجزای اصلی تشکیل دهنده این نوع از کمپرسورها شامل روترهای نری و مادگی می باشد که به طرف یکدیگر حرکت می کنند. این مدل برای ایجاد فشار مناسب باید بر اساس فشار مورد نیاز در ابتدا تنظیم شود.

وظیفه کمپرسورهای سردخانه ای چیست؟

در سال ۱۸۷۲ با اولین تولید سردخانه در جهان که باعث به وجود آمدن علم تبرید شد از وسیله ای مکانیکی به کمک آمونیاک اقدام به خنک سازی سردخانه های می کردند و  رفته رفته با تکامل و پیشرفت علم در این زمینه روش های خنک سازی سردخانه ها نیز دستخوش تغییرات بسیار زیادی شد.

 

اهمیت این صنعت به قدری بود که در کشورهای پیشرفته میزان پیشرفت علم بر اساس تعداد سردخانه های موجود مورد سنجش قرار می گرفت و در سال های 1930 و ایجاد انواع مختلف فریون ها این علم گسترش بسیار زیادی پیدا کرده و با استفاده از این گاز کاربردهای مختلفی برای این ابزار ایجاد شد. اما به دلیل خطرناک بودن گاز فریون برای لایه اوزون و جلوگیری از سوراخ شدن آن استفاده از گازهای فریون ممنوع شد و بعد از آن دانشمندان با بهره گیری از روش های مصنوعی و جدید اقدام به استفاده از انواع روش های مختلف برودتی برای خنک سازی سردخانه ها کردند.

 

روش کار سیستم های تراکمی و کمپرسور سردخانه ای DWM و تعمیر سردخانه 

می توان گفت کمپرسورهای سیلندری شرکت کوپلند در دمای زیر صفر، وبالای صفر و یا تونل انجماد و همچنین حالت های مختلف دیگر انجماد جزء بهترین مدل های ساخته شده در جهان می باشد. شرکت کوپلند امرسان توانسته با تولید دو خانواده D3s و D2s که با تلاش مداوم مهندسان این حوزه طراحی شده است که در سایزهای 5 تا 15 اسب بخار طراحی شده است توانسته برای کاربردهای دما بالا و یا دما پایین و یا دما متوسط مورد استفاده قرار بگیرد.

در کلیه سیستم های مختلف سرد کننده تراکمی وجود یک ماده تبرید کننده بسیار الزامی می باشد که این ماده در یک مدار بسته و غیرقابل نفوذ قرار گرفته و پیوسته با انجام مراحلی خاص اقدام به عمل سرد سازی هوا می نماید و برای سرد کردن و انجام این سکیل تکرار از کمپرسورهای مختلفی همانند کمپرسور سردخانه ای DWM استفاده می شود تا هوایی با تراکم کم تر و سردتر بدست آید.

کمپرسور سردخانه ای DWM یکی از برترین کمپرسورهای برودتی می باشد که مخصوص شرکت کوپلند می باشد و این شرکت توانسته با داشتن سابقه طولانی در امر تهیه کمپرسورها، بهترین مدل های آن را طراحی و تولید نماید.

تاریخچه شرکت کوپلند

این شرکت در جمهوری چک ایجاد شد و از همان سال های ابتدایی اقدام به طراحی انواع کمپرسورهای مختلف نمود، از آن پس و بعد از مدتی شرکت بزرگ آمریکایی امرسان اقدام به خرید یک شرکت کرده و آن را به یک شرکت قدرتمند در امر تولید و تعمیر سردخانه نمود. یکی از جدیدترین مدل های کمپرسور این شرکت، کمپرسور سردخانه ای DWM می باشد که با داشتن توانی بالا و عمر بهینه می تواند تا مدت های بسیاری در سردخانه ها به خوبی کار نماید.

سابقه این شرکت در کشور ایران بسیار زیاد بوده و این برند جز بهترین برند های برودتی در ایران می باشد، کمپرسور سردخانه ای DWM این شرکت با داشتن ویژگی های بسیار مناسب و قدرتمند خود به یکی از برترین برندهای کمپرسور در ایران تبدیل شده است. این شرکت آمریکایی به دلیل کاهش هزینه های تولید کمپرسورهای خود وفروش آنها به قیمت های مقطوع تر اقدام به تولید انبوه این کمپرسورها در کشور تایلند کرده است و در حال حاضر انواع مختلفی از کمپرسورهای سیلندری و  پیستونی خود را در  کشور چک می نماید که رنگ این کمپرسورها به صورت مشکی می باشد.

معرفی کمپرسور سردخانه ای DWM

این مدل از کمپرسورهای شرکت کوپلند که به نام دی وی ام نیز مشهور هستند، دارای دو مدل دیسکاس و استاندارد می باشد. کمپرسور سردخانه ای DWM گزینه بسیار عالی و مناسبی برای استفاده در سردخانه هایی می باشد که نیاز به دمای زیر صفر و بالای صفر دارند، این نوع از کمپرسورها دارای انجماد سریع . همچنین چیلرهای صنعتی قدرتمندی می باشد و در سه فاز با توان های مختلفی چون 1.5 تا 60 اسب بخار و با 8 سیلندر تولید و عرضه شده است و می تواند به راحتی مشکلات برودتی سردخانه ها را حل نماید.

مدل های مختلفی از کمپرسور سردخانه ای DWM موجود می باشد که می توان از آنها برای بخش های مختلف و کاربردهای متفاوتی استفاده نمود.

سری کمپرسور سردخانه ای DWM مدل استریم

این سری از کمپرسورهای سردخانه ای DWM با گازهای R22 – R134a – R404A – R407C سازگاری دارد.

این سری از کمپرسورهای سردخانه ای DWM دارای 4 یا 6 سیلندر می باشد.

این نوع از کمپرسورهای برودتی می تواند به راحتی توسعه یافته و بیش از 15% عملکرد بهتری را ایجاد نماید.

تکنولوژی پیشرفته Core Sense توانسته با بررسی محیط، به صورت یک پیشگیرانه استفاده شود.

سری کمپرسور سردخانه ای DWM مدل Digital Stream

این مدل با گازهایی چون R22 – R404A – R407c همخوانی دارد.

این کمپرسورهای سردخانه ای DWM دارای بالاترین بازده در مبردهای مختلف را دارد

وجود انواع تکنولوژی های مدولاسیون

وجود پمپ روغن یک پارچه برای اطمینان از موتور کمپرسور

سری S کمپرسورهای سردخانه ای DWM

این مدل با گازهایی چون R22 – R404A – R407c همخوانی دارد.

این مدل از کمپرسورهای DWM دارای مدل های مختلف سری K و D  می باشد که دارای توان 5.0 و 4 اسب بخار میباشد. که برای کاربردهای حمل و نقلی بسیار مناسب است.(مخصوص سردخانه های قابل حمل)

سری کمپرسور سردخانه ای DWM دو مرحله ای

این کمپرسورهای سردخانه ای DWM مخصوص دماهای بسیار پایین می باشد و محدوده کاری بیش از -60 درجه را دارد و دارای بیش از 15 تا 25 اسب بخار در مدل های مختلف خود می باشد.

به دلیل وجود تکنولوژی های بالا در طراحی کمپرسورهای سردخانه ای DWM باید گفت شرکت امرسان توانسته به بهترین نوع از این کمپرسورها دست یافته و افراد مختلف می توانند با تهیه آن محیط سردخانه خود را به صورت کامل و یکپارچه خنک نگاه دارند.

سری دیسکاس کمپرسور سردخانه ای DWM

این مدل از گازهای R22,R404a,R134a,R407c استفاده می کند و می توان از این مدل گازها در سری های دیسکاس استفاده کرد.

این کمپرسور سردخانه ای DWM دارای بیشترین بازدهی در بین مبردها را دارد و می تواند قدرت بسیار زیادی را تولید کند.

سازگار با انوع اینونتورها از بازه 25 تا 65 هرتز

دارای تکنولوژی دیجیتالی برای مدولاسیون

دارای پمپ روغن به صورت یکپارچه تا سلامت قطعات کمپرسور تامین شود.

مدل های کمپرسور سردخانه ای DWM دارای قدرت بسیار بالایی در مبرد زدایی می باشند و می توانند به راحتی و با استفاده از گازهای دوستدار محیط زیست بر اساس کاربرد محیط های سردخانه ای را به دمای مورد نظر برسند. کمپانی بهنام برودت با داشتن نمایندگی معتبر شرکت های اروپایی می تواند به راحتی تامین کننده نیازهای برودتی شما باشد و با تکیه بر جدیدترین تکنولوژی های ساخته شده به راحتی بهترین محصولات را برای کاربران خود تامین می نماید. وجود قدرت بسیار بالا در عمل مبرد سازی و همچنین ظرفیت های متفاوت و عمر بسیار بالا این نوع از کمپرسورهای شرکت کوپلند امرسان را به یکی از بهترین گزینه های موجود برای سردخانه ها تبدیل کرده است. از ویژگی های این کمپرسورها برای تعمیر سردخانه می توان به موارد زیر توجه کرد.

 • هزینه بهره برداری بسیار مناسب و تهیه عالی در سردخانه های بزرگ و کوچک
 • تطبیق کامل ظرفیت و توان مورد نیاز در بازه دلخواه
 • وجود بیشترین گستره نوسانی در کمپرسور سردخانه ای DWM
 • طراحی آسان و زیبا
 • عدم نیاز به انوع اینونتورهای گران قیمت و پیچیده که باعث ایجاد تداخل در حالت الکترومغناطیسی شود.
 • کنترل دما رطوبت فوق العاده
 • صدای بسیار پایین در هنگام کار نسبت به سایر مدل های موجود
 • بازدهی و قابلیت اطمینان بسیار بالا در دستگاه
 • تولید شده در کشور تایلند و زیر نظر شرکت بزرگ امرسان

در این وبلاگ سعی شد تمامی مدل های کمپرسور های سردخانه برای شما تعمیرکار سردخانه عزیز 

معرفی شود تا شما به بهترین نحو تمامی مدل های سردخانه را تعمیر و راه اندازی کنید .

 

داکت اسپیلت > تعمیر سردخانه > قطعات چیلر > تعمیر موتورخانه > لوازم سردخانه

آدرس شرکت : استان تهران،شهر تهران،

خیابان انقلاب بین میدان امام حسین

و پل چوبی   پلاک 57

 

 

 

ثبت نام در سایت تعمیر چیلر

برای تعمیر سردخانه تعمیر چیلر و موتورخانه با شمارهای زیر تماس بگیرید:

۰۹۹۰۳۶۷۹۹۲۳  

۰۹۱۲۱۰۵۱۵۲۱  

۰۲۱۷۷۸۰۲۷۸۲  

 

 

 

 

instagram : hoseyn_abid.chiller 

مطالب ویژه برودتی